Takto jsem začínal.......

Informace o nás

Máš-li zájem přidat se k nám "zahradním železničním modelářům" a nemáš právě k dispozici částku převyšující 10.000 Kč stačí trochu zručnosti, malá dílnička, nebo koutek pro tvorbu a samozřejmě zahrádka u domku. Vhodná invence a propojení s přírodou udělají své.

LGB systém je postaven tak, aby jej bylo možno provozovat doma v místnost, kde se může otočit na 1,5 metru, (oblouky typu 1 a 2) anebo venku kde se požívají vesměs oblouky 3 a 5. Kolejivo je nezničitelné, může být venku celoročně a troufám si říci na několik desetiletí.

Rovněž vozový park je nesmírně odolný a vydrží věčnost.

Budeme-li vycházet ze stavebnice STARTSET kde jsou oblouky typu 1, lze tyto zužitkovat napřímit na typ 3 - 5 event. kolej přímou.

Stavby a jiné drážní příslušenství jsou v orginálech poměrně velmi drahé. Prohlídněš-li si moje videa a fotogalerii vše je postaveno doma za cenu desetikorun. Stejně tak betonové součást, ale zde si musíš udělat formu. Prohlédni si portály tunelů, kde každá "spára" mezi kvádry představuje zápalka přilepená ve formě. Ale jsme přeci modeláři - m.j. formy již zhotovené mohu zapůjčit.

naši kamarádi....

............jsou v převážné většině pánové, kteří si chtějí vzpomenout na klukovská léta, kdy si hráli s mašinkama.

Historie projektu

Začal jsme v roce 2007 se základním setem za 5.000Kč a kolejivem za cca 2.000Kč Přestali jsme pěstovat ředkvičky a kedlubny. Pak přišel k dobru rýč, motyka, lopata.